چگونه می توان فهمید که پلاک خودرو شکایتی است ؟

ماه گذشته با یک فرد در حین رانندگی بحث کردم و ایشون پلاک ماشین رو برداشت .می خواهم ببینم آیا از پلاک ماشینم شکایت کرده است یا خیر؟
پاسخ کارشناس
برای استعلام از اینکه در خصوص پلاک ماشین شما شکایتی شده است یا خیر می توانید به پلیس راهور مراجعه ودر خصوص پلاک ماشین استعلام دریافت کنید و در صورت شکایت متوجه خواهید شد که از چه طریق شکایت شده است .همچنین می توانید به مرکز پلیس +10 نیز مراجعه و درخواست استعلام خلافی ماشین کنید .در صورت شکایت و توقیف امکان صدور آن وجود ندارد .

فرم ارسال نظر

در صورتی که سوال یا نظر در رابطه با مطلب فوق دارید اینجا از کارشناسان ما بپرسید

محمد
4 اسفند 1399
سلام چند روز پیش با ماشین میومدم. بایکی بهسم شد فک کنم شماره پلاکو برداشت خلافی با گوشی میگرم جریمه هام میاد بالا از شهرهم دورن الان چطور متمعا بشم
اگر در سامانه ثنا عضو باشید ،در صورتی که از شما شکایتی شود ،در آن سامانه برای شما ابلاغیه ارسال می شود .در صورتی که عضو نیستید به دفاتر خدمات قضایی مراجعه و در سامانه ثنا ثبت نام کنید .
عباس دلفان آذری
4 اسفند 1399
سلام امروز رفتم خلافی ماشینو پرداخت کردم ۱۴۸۷۰۰۰تومان بودروی برگه خلافی زده شکایت یک دارد
سلام .این شکایت به جهت مبلغ بالای یک میلیون تومان است و جای نگرانی نیست .برای اطمینان می توانید در سامانه ثنا ثبت نام کنید .هر زمان که شکایتی از شما شود و اطلاع نداشته باشید ،در این سامانه برای شما ابلاغ ارسال می شود .همچنین از پلیس راهور هم می توانید استعلام بگیرید .
ابی
4 اسفند 1399
ببخشید من با گوشی خلافی گرفتم اومد ۴ خلافی داشتم . یعنی شکایت رو پلاک نیست درست میگم ممنون میشم راهنمایی کنید ممنون
سلام و وقت بخیر .برای اینکه از این مساله اطمینان پیدا کنید می توانید از پلیس راهور و یا پلیس +10 استعلام دریافت کنید .ممکن است دیر ثبت شده باشد .
بهمن
4 اسفند 1399
من یک مسافر کش هستم وبه خاطر یک مسافر تو دردسر افتادم حالا میخوام ماشینم را بفروشم وطرف نمیاد برای تعویض پلاک میگه از پلاک ماشین خودم شکایت کرده به خاطر اون مسافرهای که داشتم که با بنده خدا درگیری داشتن جریمهام هم میزنم میاد بالا ثبت ثنا هم دارم راهنمایی کنید
سوال خود را به صورت واضح بیان کنید .برای استعلام از پلاک خودرو به پلیس راهور مراجعه کنید .برای تعویض پلاک هم می توانید فرد را از طریق دادخواست ملزم به تعویض و فک پلاک کنید .
محمد
4 اسفند 1399
سلام واسه مهریه ماشین پدر من که من دوبار سوار شدم میتونن توقیف کنن
خیر .درصورتی که ماشین به نام پدر شما باشد قابل توقیف نیست .اگر ماشین به نام شما می باشد قابل توقیف است .
شادی ضیائی ندامانی
4 اسفند 1399
میخوام ببینم شکایت ماشین من براچیه
برای اطلاع از اینکه به چه دلیل شکایتی صورت گرفته در ابتدا از پلیس راهور استعلام دریافت کنید .از طریق استعلام شعبه مورد نظر و شماره پرونده مشخص می شود .سپس به شعبه مورد نظر مراجعه کنید و از علت شکایت مطلع شوید
ایمان کاظمی
4 اسفند 1399
سلام من شوتی کار میکنم بد ماشینمو قم گرفت کلانتری ۱۸ گفت شکایت از اراک رو پلاکته خلاصه رفتم کارو بارشو انجام دادم که شکایتو بردارن حالا برا ترخیص ماشین رفتم میگن یه شکایت دیگه رو پلاکته من باید چکار کنم
از راهنمایی رانندگی استعلام بگیرید و به شعبه ای که مسئول رسیدگی است مراجعه کنید تا دلیل شکایت را متوجه شوید .در سامانه ثنا هم ثبت نام کنید تا از ابلاغیه ها مطلع شوید و در جلسات حاضر شوید .
قاسم
4 اسفند 1399
ماشین فروختم ۳ ماه پیش بعد طرف هم تصادف کرده فرارکردشکایت پلاک کردن شکایت ب اسم‌من امده حالا باید چیکار کنم من
بر اساس قانون از سال ۸۳، پلاک خودرو، ملاک عمل بوده و صاحب اصلی خودرو که اقدام به تعویض پلاک نکرده است باید پاسخگو باشد.شما باید با توجه به مدارک و شهود اثبات کنید که خودرو فروخته شده و آن زمان مورد استفاده دیگری بوده .به هر حال این مساله کار مشکلی است و از عواقب عدم فک پلاک می باشد .
اصغر مرادی
4 اسفند 1399
سلام میشه یکی بگه این شماره پلاک اومده خونه ما
?????
مریم روحانی
4 اسفند 1399
طریقه فهمیدن شکایت از روی پلاک خودرو
برای اطلاع از اینکه به چه دلیل شکایتی صورت گرفته در ابتدا از پلیس راهور یا پلیس +10 استعلام دریافت کنید.اگر شکایتی شده باشد از طریق سامانه ثنا برای شما ابلاغ ارسال می شود .بعد از مشخص شدن وجود شکایت به شعبه مورد نظر مراجعه کنید .برای مطلع شدن از جزئیات شکایت از طریق مرکزی که استعلام گرفتید یا از طریق سامانه ثنا اطلاعات لازم را کسب کنید .
سوگول
4 اسفند 1399
سلام خسته نباشید ببخشید من امروز سر چهار راه یه امبولانس داشت میرفت یهویی وایساد و سپر جلوی من خورد بهش بعدم نگاه نکردم ببینم امبلانس مشکلی پیدا کرد یا ن و راهمو ادامه دادم حالا اگه امبلانس ضربه دیده باشه و شکایت کرده باشه از کجا باید بفهمم؟؟
از راهور یا پلیس +10 استعلام دریافت کنید .در سامانه ثنا نیز ثبت نام کنید .هر گونه شکایتی از شما شده باشد از طریق سامانه ثنا ابلاغ ارسال می شود .
M
4 اسفند 1399
سلام در برگه خلافی ماشین من نوشته شده شکایت دارد،میشه بخاطر این باشه ک چندسال خلافی واریز نشده بود؟؟؟
این امکان وجود دارد .برای استعلام به پلیس +10 یا پلیس راهور مراجعه کنید تا دلیل شکایت مشخص گردد .ممکن است از پلاک خودرو شکایت شده باشد
حمید الماسی
4 اسفند 1399
سلام،بنده چند سال قبل خودروام را وکالتی فروختم و تمام اسناد و مدارک را تحویل خریدار که بنگاه بود دادم و پول خودرو را دریافت کردم،اما بعد از گذشت چند سال هنوز برایم پیامک خلافی خودرو ارسال میشود، چگونه باید این مشکل را حل کنم. ممنون میشم اگه پاسخ بدهید.
در صورتی که فک پلاک صورت نگرفته باشد باید دادخواست فک پلاک دهید .در غیر این صورت اگر فک پلاک صورت گرفته باشد به پلیس +10 مراجعه کنید و شماره موبایل را اصلاح کنید .
رجبعلی نوده
4 اسفند 1399
سلام من چندساله که ماشین خریدم العان فهمیدم که ماشنم شاکی داره بایدچکارکنم کجابایدبرم
سلام .برای اینکه متوجه شوید به چه دلیل از خودرو شکایت شده در ابتدا از طریق پلیس راهور یا پلیس +10 استعلام خلافی دریافت کنید .سپس به شعبه ای که مسئول رسیدگی به پرونده است مراجعه و به جهت دلیل شکایت اطلاع حاصل کنید .در صورتی هم که شکایتی از شما باشد با ثبت نام در سامانه ثنا می توانید از ابلاغیه های ارسالی مطلع شوید
محمودیزدان جو
4 اسفند 1399
سلام من راننده قراردادی باماشینم هستم دیروزرفتم ماموریت پاسگاه ماشین موتوقیف کردوفرمودندشکایت قضایی داره میشه راهنمایی کنیدبایدچکارکنم
با مراجعه به پلیس راهور استعلام دریافت کنید که به چه جهتی از شکایت شده است .بعد از اطلاع به شعبه مورد نظر مراجعه تا دلیل شکایت مشخص شود
وحید
4 اسفند 1399
سلام من خلافی گرفتم تو وضعیت شکایت نوشته 2 یعنی چی؟ خلافیم 840 هزار تومنه ممنون.
با سلام .میزان خلافی خودروی شما به حد اکثر میزان جریمه اعلام شده نرسیده است .پس کایت به جهت خلافی خودرو نمی باشد .برای اینکه مطلع شوید که به چه دلیل شکایت شده باشد به پلیس راهور مراجعه کنید و استعلام دریافت کنید تا مطلع شوید از چه طریق شکایت شده است .
سجاد
4 اسفند 1399
سلام من چندماهه ماشین فروختم به یه نفر دارم التماسش میکنم فقط پلاک ماشین عوض کن قبول نمیکنه حتی مسدودم کرد رفتم شکایتش کردم توسیستم زدن حالا داره با ماشین حال میکنه این نزدیک ۸ ماه میشه خبری ازتوقیف ماشین نیست
سلام برای خریدار اظهار نامه ارسال کنید و از او بخواهید برای فک پلاک حاضر شود .در صورتی که حاضر نشد دادخواست حقوقی با عنوان فک پلاک ثبت کنید .
نسیم
4 اسفند 1399
سلام ماشینی وکالتی فروختم‌طرف جریمه پرداخت‌نمیکنه پلاک حودروهم لیزینگی به نامم تا سال اینده چکار باید بکنم
شما تا زمانی که سند دریافت نکنید نمی توانید درخواست فک پلاک کنید .اما با توجه به قراردادی که با خریدار دارید می توانید اثبات کنید که جریمه ها متعلق به شما نیست ودر صورتی هم که جریمه ها را پرداخت کنید می توانید در آینده از طریق قانونی هزینه جریمه ها را از خریدار مطالبه کنید
عبدالهادی
4 اسفند 1399
چطور میتوان شکایت پلاک را مشخص کرد
از طریق گرفتن استهعلام از پلیس راهور یا پلیس +10 .در صورت وجود شکایت با گرفتن استعلام جهت شکایت مشخص می شود .سپس به شعبه تعیین شده مراجعه کنید .
محمد
4 اسفند 1399
سلام اگه كسي بخواهد از كسي شكايت كند و دسترسي فقط به پلاك خودرو داشته باشد آيا نفري كه از اين طريق ازش شكايت شده به چه شكل مطلع ميشود
از طریق پلاک خودرو می توانید شکایت کنید .پلاک خودرو ثبت شده است و مشخصات فرد صاحب پلاک هم به ثبت رسیده است .از طریق مشخصات ثبت شده به ایشان ابلاغ می شود .اگر هم در سامانه ثنا ثبت نام کرده باشند ،از طریق سامانه ثنا مطلع خواهد شد .
محمد
4 اسفند 1399
از پلاك ماشينم به هر دليلي شكايت بشه چند روز بعدش در سامانه ثنا ابلغش برام مياد
اگر شکایت قضایی شده باشد و فردی که از او شکایت شده است در سامانه ثنا عضو باشد برای او ابلاغ ارسال می شود و برای شما پیامک ارسال می شود .معمولا تا 48 ساعت ابلاغ ارسال می شود .
علیرضا
4 اسفند 1399
سلام من ماشین از بنگاه خریدم بعد فروشنده اصلی ماشین (مالک قبلی ماشین ) میگه بنگاه باید 5 تومن دیگه بهم میداده و نداده بخاطر همین نمیام تعویض پلاک و میرم روی ماشین شکایت میزارم که ماشینو توقیف کنن به نظر شما من این وسط باید چیکار کنم ؟
شما اقدام به ثبت دادخواست با عنوان الزام به تنظیم سند رسمی به طرفیت فروشنده کنیدفروشنده موظف به انتقال سند است .جای نگرانی نیست .در صورت نیاز می توانید با شماره های داخل سایت تماس بگیرید .
بهروزملکی
4 اسفند 1399
سلام من کارم طوری هست که مرخصی توی هفته ندارم یک جمعه درمیان مرخصی دارم آیامیشه باگوشی فهمیدکه شکایت روی پلاک هست یانه؟؟ پلاک به اسم خودم نیست که پیام برام بیاد آیامیشه باگرفتن خلافی باگوشی فهمیدکه شکایت روی پلاک هست یانه
این امکان وجود دارد اما ممکن است سیستم ها به روز نشده باشد زیرا معمولا با تاخیر ثبت می شود .ی توانید با پلیس 110 تماس بگیرید و با اعلام شماره پلاک استعلام دریافت کنید .اما اطلاعات دقیق در اختیار شما قرار داده نمی شود و باید به صورت حضوری برای دریافت اطلاعات کامل مراجعه کنید .
بهروزملکی
4 اسفند 1399
سلام من توی دیواریه ماشین پیداکردم رفتم کرج ماشین وکالتی آوردم کل پول هم پرداخت کردم وکالت تعویض پلاک دوماهه بهم دادتوی دوماه نتونستم برم تعویض پلاک وکالت نامه تمدیدکردم ده روزمونده که وکالت نامه باطل بشه رفتم تعویض پلاک ۸۰۰هزارتومان عوارض شهرداری تهران داره که بایدفروشنده پرداخت میکرد ولی من پرداخت کردم الان فروشنده ازسادگی من سواستفاده کرده میگه رفتم شکایت زدم روی پلاک یایک میلیون دیگه بعم میدی یاشکایت ازروی پلاک برنمیدارم توهم نمیتونی تعویض پلاک بکنی،،،من بایدچکارکنم ازکجابفهمم شکایت کرده یانه،،اثلان میتونه شکایت کنه؟؟پلاک به اسم خودش هست
این امکان وجود دارد که اگر بر اساس توافق و قرارداد مبلغی باقی مانده باشد برای مطالبه وجه باقی مانده اقدام به توقیف کند .در غیر این صورت امکان توقیف نیست .در زمان مقرر برای تعویض پلاک اقدام کنید و می توانید از طریق دادخواست حقوقی وجه عوارض را از فروشنده مطالبه کنید .
سهپعید
4 اسفند 1399
سلام پارسال به پلیس +۱۰رفتم و برای استعلام عوارض شهرداری و خلافی خودرو ولی ۱ خلافی داشتم که مهر غیر قابل پرداخت روش خورده بودو بهم هم‌گفتن که شکایت روی پلاکت هست اما امروزکه برج ۶سال۱۴۰۰ هست تونستم خلافی خودرو رو پرداخت کنم ایا امکانش هست که شکایت روی پلاک حذف شده باشه؟؟؟
سلام و وقت بخیر .تنها از طریق گرفتن استعلام می توانید متوجه این موضوع شوید .برای همین باید به پلیس + 10 یا راهور مراجعه کنید تا از جزعیات اطلاع پیدا کنید .در صورتی که شکایت به جهت عوارض و جریمه بوده با پرداخت پاک می شود .برای اطمینان خاطر حتما مراجعه کنید .
مسلم
4 اسفند 1399
سلام میخاستم ببینم رو پلاک ماشینم شکایت هست یا نیست
با سلام در ذیل سوال اصلی به این سوال پاسخ داده شده است .
رسول
4 اسفند 1399
سلام.نمیدونم علت شکایت روی ملاک خودرو ازچیست.
.سلام .لطفا به سوال اصلی دقت فرمایید .پاسخ داده شده است . از طریق مراجعه به راهور و گرفتن استعلام .
مجید
4 اسفند 1399
سلام من دو ساله ماشینم فروختم و الان متوجه شدم فک پلاک نشده ایا با گوشی میتونم توقیف پلاک کنم
برای توقیف پلاک باید دادخواست فک پلاک ارائه شود و طرح دعوای فک پلاک صورت گیرد .فروشنده نمی تواند در سیستم پلیس راهور اقدا به توقیف پلاک کند .بعد از صدور حکم توقیف ،این حکم در سیستم راهور ثبت می شود و خودرو توقیف شده و به مراکز تعویض پلاک فرستاده می شود .
رضا
4 اسفند 1399
سلام مدارک ماشینم راپلیس گرفت گفت خلافی زیاد دارد باید ماشین برود پارکینگ ولی من نرفتم چون تره بازداشتن الان گزارش نوشته که فرارکردم باید چکار کنم مدارکم رابگیرم
شما باد متوجه شوید که از پلاک شما شکایت شده است یا خیر .در ابتدا از طریق پلیس +10 استعلام بگیرید و در صورتی که شکایت وجود داشت از طریق اطلاعات مربوطه در استعلامی که از طریق راهور دریافت کرده اید برای پیگیری مراجعه کنید .
امین
4 اسفند 1399
سلام خسته نباشی من یک ماشینی ازآقایی خریدم ولی ماشین به اسم اون آقانبوده به اسم خانمی بوده الان پلاک ماشینم اومده قفل کرده بدون اینکه به من اطلاعی داده باشه که بیافک پلاک انجام بدیم زنگ زده میگه من عدم تعیین خاصه دادم توهم بایدجریمه بشی الان اینجامن چکارکنم
سوالتان نامفهوم است .برای فروشنده(مالک خودرو) اظهارنامه ارسال کنید تا برای تنظیم سند حاضر گردد .
محبوبه.زالی
4 اسفند 1399
ازطریق.گوشی.میشه.فهمید.پلاک.خودر.شکایت.شده
امکان استعلام خلافی ممکن است اما این استعلام به شما شکایت را نشان نمی دهد .برای اینکه استعلام دقیق بگیرید و متوجه شوید که فرد یا مرجعی شکایت کرده است بهتر است به پلیس +10 و یا پلیس راهور مراجعه کنید .
سجاد یاری
4 اسفند 1399
سلام من یه ماشین خریدم برج یک امسال از فروشنده وکالت کرفتم ولی تعویض پلاک نرفتم حالا برج پنج صاحب پلاک ماشین چک برگشتی داشته توقیف رفته رو پلاکم من باید چکار کنم
شما به عنوان ثالث اجرایی به آن شعبه ای که دستور توقیف داده مراجعه و اعتراض خود را ثبت کنید
فاطمه
4 اسفند 1399
سلام خسته نباشیدببخشیدبرادرم به جرم کلاهبرداری زندانه چطورمیشه فهمیدماشینش توقیفه یانه آخه چون بدهکاره میترسیم که سوارماشین بشيم
از طریق پلیس راهور یا پلیس به علاوه 10 استعلام دریافت کنید .
احسان
4 اسفند 1399
لام میگم من ماشینم اراک شکایت زدن رو پلاک استان مرکزی بعد رفتم کاراشو کردم تعهد هم دادم همه چیا رو هم تحویل دادم گفتن برو ۴۸ساعت دیگه باز میشه پلاک العان سه روزه هنوز پلاک قفله البته بار دومم هست که تعهد دادم
دوباره استعلام بگیرید .در صورتی که هنوز شکایت وجود داشت به شعبه مورد نظر مراجعه و موضوع را پیگیری کنید .
پوریا
4 اسفند 1399
سلام من حدود دوسال پیش تصادف کردم قرار شد که من تمام خسارت اون ماشین رو بدم با هم رفتیم در صافکاری صافکار گفته ماشین ۵۰۰ هزار تومان هزینه دارد اما فرد قبول نکرد و گفت من خسارت بیشتر می خوام به همین خاطر به توافق نرسیدیم و من هم گفتم برو شکایت کن وقتی شکایت کردی میام خسارت تو میدم بعد دو سه روز احضاریه دادگاه اومد که به دادگاه مراجعه کن فلان شماره ماشین شکایت که متعلق به من بود شکایت داره که من مراجعه نکردم به دادگاه الان بعد دوسال خلافی گرفتم بالای برگه خلافی نوشته شکایت ندارد حالا میخوام بدونم واقعا ماشین من شکایت نداره؟ امکان داره اون طرف رضایت داده باشه یا اینکه مجبور به رضایت شده باشه؟
از طریق استعلام مشخص می شود که خودروشما شکایت داردیا خیر .از طریق لیس بعلاوه ده یاپلیس راهور استعلام به روز دریافت کنید و از جزئیات مطلع گردید .در صورتی که درسامانه ثنا ثبت نام کرده باشید تمامی ابلاغیه ها و اوراق قضایی در این سامانه برای شما ارسال می شود .
محمدرضا
4 اسفند 1399
سلام ، استعلام خلافی از پلیس +۱۰ گرفتم با مبلغ ۱.۳۰۰.۰۰۰۰هزارتومن و زده شکایت دارد . آیا این شمایت مربوط به میزان مبلغ خلافی هست ؟ اگه شاکی حقیقی/حقوقی یا پلیس راهور داشت برگ خلافی صادر میشد ؟
به نظر می رسد شکایت به جهت میزان خلافی است .برای اطمینان بیشتر از راهور یا پلیس +10 و یااجرائیات راهنمایی و رانندگی استعلام دریافت کنید تا از کم وکیف خلافی مطلع شوید.اگر شکایتیوجود داشته باشد مشخص می شود .برگ خلافی از طریق پلیس بعلاوه 10 صادر می شود .فقط درصورت داشتن شکایت فک پلاک انجام نمی شود .
امیدی
4 اسفند 1399
سلام دردیماه سال۹۹ ماشین پژو۴۰۵به پلاک۶۹م۵۵۳شیراز۶۳رابه آقای ساسانی ازکازرون فروختم که تاالان ۴بارتعویض پلاک نکرده است ومعلوم نیست چه خلافی رواین پلاک انجام میدهدومدتی ماشین متوقف شده است ودوباره ازطریقی ماشین آزادشده است لذاخواهشمنداست نسبت به توقف ماشین فوق اقدام سریع صورت گیرد
در ابتدا برای فرد اظهارنامه ارسال کنید و بعد از طریق مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی طرح دعوا کنید و دادخواستالزام به فک پلاک خودرو به طرفیت خریدار بدهید .فک پلاک بر عهده خریدار است .
حمید الله ویز ملوترکی
4 اسفند 1399
پلاک به نام کسی دیگر است من خریدارم ..الان شکایت کرده
سوالتان نامفهوم است.سوال را به صورت کامل بیان کنید .
عباس میری
4 اسفند 1399
سلام مدت ۴ سال پیش یک خودرو از فروشنده خریداری کردم از کل مبلغ ۲میلیون برای انتقال سنده مونده که اضهارنامه فرستادم برای سند نیامد ولی پلاک بنام بنده طبق وکالت صورت گرفت و تعویض پلاک شد و الان سند رو نمیزنه و میگه چند برابر باید پول بدی ک سند بزنه اولا نظر حضرتعالی را میخاستم ک چکار کنم دوم بااینکه اعلام شده جدیدا رابرگ سبز انتقال صورت میگیره ایا بازم ب فروشنده نیاز هست برای انتقال سند ممنونم
در قانون جدید انتقال سند خودرو در سال ۹۹، در قسمت بالای برگ سبز، عبارت سند مالکیت خودرو و شماره سنا یا شماره مالکیت خودرو درج شده است که نشان از رسمی بودن آن دارد.در قانون جدید ثبت سند در دفتر خانه اختیاری است .آنچه برای مالک اهمیت دارد داشتن برگ سبز خودرم می باشد که از جانب مرکز تعویض پلاک صادر می شود و نیازی به مراجعه به دفتر خانه ندارد .
ابراهیم نصیری
4 اسفند 1399
سلام من بایه ماشین درحال پاک تصادف کردم چون کسی درمحل حضورنداشت وعجله داشتم رفتم بعدش به محل برکشتم صاحب ماشین روپیداکردم ولی ایشون بابنده همکاری نمیکنه وحتی ماشین خودش روقایم کرده نشان نمیده من چیکارکنم
یا باید رضایت ایشان و خسارت را پرداخت کنید و یا ایشون اقدام به طرح دعوا علیه شما کند و تا اقدام به طرح دعوا نکرده است نیازی نیست که کاری انجام دهید .بهتر است با توافق این مساله حل گردد .شما باید خسارت پرداخت کنید یا با توافق یا از طریق مطالبه از طریق قانونی
رحمت
4 اسفند 1399
سلام من خلافی گرفتم زده شکایت دارد
به راهور یا پلیس بعلاوه ده مراجعه و از علت شکایت مطلع شوید
علی
4 اسفند 1399
میخواهم بفهمم که شکایت روی پلاک ماشین هست یا ن 24ایران 232ن77
خودتان به راهور یا پلیس بعلاوه ده مراجعه کنید تا از موضوع شکایت مطلع شوید .
محمد عسیی پور
4 اسفند 1399
شکایت ماشین پراید دارد یا نه
به پلیس بعلاوه ده یا راهور مراجعه شود
عاطفه بارانی انگوران
4 اسفند 1399
گرفتن ماشین بخاطر شکایت پلاک
به پلیس بعلاوه ده یا راهور مراجعه و از دلیل شکایت مطلع شوید و به مرجعی که از آن طریق شکایت شده مراجعه کنید .بعد از برطرف شدن موانع و پرداخت خلافی ها و جریمه ها می توانید خودرو خود را پس بگیرید
میریوسف دیندار
4 اسفند 1399
شکایت برای خودرو
؟
رضا فخاری حصاری
4 اسفند 1399
میخاهم بدانم چه شکایتی از ماشینم شده است
دریافت استعلام از پلیس بعلاوه ده یا پلیس راهور
مسعود
4 اسفند 1399
با سلام من پنج سال پیش خودرو را فروختم و ده روز مهلت فک پلاک دادم متاسفانه انجام نداده بود الانم دو سال هست حکم توقیف پلاک را گرفتم ولی واقعا راهنمایی و رانندگی نتونسته هنوز اونو بگیره؟؟؟؟
باید صبر کرد تا زمانی که پیدا شود و توقیف گردد .از زمان اقدام شما مشکلی برای شما ایجاد نمی شود .
محمد مرادی
4 اسفند 1399
سلام اگر از پلاک ماشینم شکایت شده باشه و در سامانه ثنا ثبت نام نکرده باشم تا چه مدت مشخص میشه که کی شکایت کرده یا نه
برای شما ابلاغ می آید و یا پیامک
مجتبی
4 اسفند 1399
با سلام بنده ماشینم به اسم دخترم که 6سال دارد هست از بنده شکایت شده آیا میتونن جلوی ماشین که به اسم دخترم هست را بگیرن
خیر
شهریار
4 اسفند 1399
سلام آقا من امروز رفتم تعویض پلاک توی سیستم یک پلاک دیگه به غیر از پلاک خودم به اسمم بود در صورتیکه اصلا همچین پلاکی نداشتم الان باید چیکار کنم؟؟
به راهور مراجعه و اطلاع دهید
مهدی
4 اسفند 1399
سلام من دیشب شهر دیگه ای پلیس جلومو گرفت و گواهینامه و کارت ماشینمو گرفت ولی من با ماشین فرار کردم الان باید چیکار کنم ؟ برای اقدام کردنش باید فیش حقوقی با خودم به اون شهر ببرم یا نیازی نیست مشروب داشتم ریختم و کمی هم خورده بودم ولی تست ازم نگرفت
امکان توقبف وجود دارد .استعلام دریافت کنید و برای رفع توقیف اقدام کنید
محمدرضا حیدری فر
4 اسفند 1399
سلام من چطوری بفهمم پلاک خودرو من شکایت دارد یا نه
از طریق استعلام از پلیس بعلاوه ده یا راهور
رستگاری
4 اسفند 1399
سلام بنده تقریبآ یک سال پیش یک خودرو خریداری کردم الان فهمیدم قبل از اینکه من ماشین رو بخرم پلاک ماشین قفل بوده اومدم الان ماشین رو تعویض پلاک کنم میگن پلاک ماشین شما قفله فروشنده هم می فهمیده و به من چیزه در مورد قفل بودن پلاک نگفته باید چه کار کنم
دادخواست حقوقی به طرفیت فروشنده دهید
محمد زمان
4 اسفند 1399
باسلام من خلافی گرفتم برا ماشینم یکی از خلافی ها توسال ۱۳۹۵ نوشته غیر قابل پرداخت در ضمن تسلیمی هم بوده
از طریق راهور پیگیری کنید
محمودمیرشکار
4 اسفند 1399
می خواهم بدونم پلاک ماشینم شاکی داردیان
استعلام از راهور دریافت کنید
علیرضا
4 اسفند 1399
بنده خلافي ماشینموگرقتم قسمت بالایه برگه خلافي نوشته تعداد شکایت 1این یعنی چی؟ کسی ازم شاکی شده؟یا بخواطرمقدارخلافیه که بران اعمال شده؟ممنون ميشم راه نماییم کنید.
این احتکال وجود دارد به دلیل جریمه بیش از یک میلیون تومان باشد .اما تا زمانی که از طریق پلیس بعلاوه ده یا راهور استعلام نگیرید مشخص نمی شود .
garshasbiomid820@gmail.com
4 اسفند 1399
آیا شکایت روی پلاک درگوشی موبایل هم قابل رویت میباشد
با سلام .به طور دقیق مشخص نیست و ممکن است فقط بتوانید خلافی دریافت کنید .همچنین معمولا به روز نمی باشند .بهتر است به صورت حضوری اقدام به دریافت خلافی و استعلام اقدام کنید .می توانید با پلیس 110 تماس بگیرید و یا به پلیس بعلاوه ده و یا راهور مراجعه کنید .
علی کاظمی
4 اسفند 1399
سلام امروز پلیس راه ماشینمو گرفت گفتن شکایت رو پلاکه
از راهوریا پلیس بعلاوه ده استعلام بگیرید تا متوجه شوید مرجع شکایت کجاست
احسان
4 اسفند 1399
با سلام بنده روی پلاک ماشینی که خریدم شکایت دارد اما نه پلیس +۱۰ونه پلیس راهور نمیدونن علتش چیه خیلی جالبه میگن ما نمیدونیم فقط میدونیم شکایت داره میگم کجا برم بپرسم میگن نمیدونیم برو بپرس ببین کی میدونه واقعا خنده داره
از طریق راهور به صورت حضوری استعلام دریافت کنید و از آن طریق مشخص می شود که مرجع شکایت کجاست .پیگیری کنید و آن ها موظف به پاسخگویی هستند .
میلاد ملکی
4 اسفند 1399
سلام همین الان ماشین دست بابام گرفتن دادن پارگینگ معمورا گفتن شکایت رویه کردن از پلاک خودرو
استعلام دریافت کنید و برای رفع توقیف اقدام کنید
محمدمجیدی
4 اسفند 1399
سلام من ماشین خریدم قولنامه ی چهارسال قبل ولی سندوپلاک به اسمم نیست اگه قاضی به صاحب ماشین که بدهکاره وسفته داده حکم بده ماشین من رومیدن به طلبکار
بله این امکان وجود دارد .به این دلیل که اموالی که به نام افراد است قابلیت توقیف دارد .در این صورت شما باید به عنوان ثالث اجرایی اعتراض کنید و بیان کنید که خودرو به شما فروخته شده است
علی
4 اسفند 1399
سلام بنده یک ماشین پرشیا معامله کردم به صورت قولنامه که صاحب قبلی یک سال پیش به دلیل مخدوش کردن پلاک توقیف شده بود بنده به دفتر پلیس ±۱۰ رفتم برای خلافی که گفت ماشین شکایتی داره لازم به ذکر که سیلند ماشین تازه خریداری شده ولی شماره گزاری نشده ولی فکتور شرکت و گمرکی موجود میباشد و هم توقیف خودرو در پرونده هست و هم توقیف سند راهنمایی کنیید ممنون میشم
از طریق استعلام از راهور مطلع شوید که مرجع شکایت کجاست و برای رفع توقیف با استفاده از مستندات خود به آن مرجع مراجعه و اقدام کنید .
آرین نظری
4 اسفند 1399
سلام ماشین دست دو م خریدم چگونه بفهمم که مشکل قانون دارد یانه مثلا شکایت روش است یا نه
از طریق پلیس بعلاوه ده یا از طریق راهور استعلام دریافت کنید .همچنین در صورت وجود مشکل تعویض پلاک انجام نمی شود
شایان
4 اسفند 1399
پلیس راهور از ماشین بنده شکایت کرده چه باید کرد
به خود راهور مراجعه کنید
فواد
4 اسفند 1399
سلام من با یک پراید سره پارک کردن بحثم شد یارو پیچید جلو ماشین با گوشیش زنگ زد گفت ماشینت رو میخوابونم که باهم درگیر شدیم! طرف با باطوم بهم حمله ور شد و چند ضربه به سر و سینه ام زد منم با مشت چندتا زدم به سرش و بعدش سوار ماشینش شد فرار کرد! الان نمی‌دونم چکار کنم! میترسم برم پاسگاه اگه از روی پلاک شکایت کنه چکار باید کنم؟
با سلام .جای نگرانی نیست .برای اطمینان از این که شکایت روی پلاک هست یا خیر از طریق پلیس راهور یا پلیس بعلاوه ۱۰ استعلام دریافت کنید .در صورتی که شکایت وجود داشته باشد باید به مرجعی که از جانب آن شکایت انجام شده مراجعه کنید .هدف شما دفاع از خود بوده و در صورت شکایت قابل دفاع است .در صورت نیاز با شماره های داخل سایت تماس حاصل کنید
امیر
4 اسفند 1399
باسلام بنده ماشینمو فروختم و وکالت فروش و تعویض پلاک هم دادم متاسفانه شخص خریدار مدارک رو گم کرده و نرفته تعویض پلاک من هم رفتم و شکایت کردم چند بار تا بحال ماشین بدلیل خلاف جریمه شده ولی ماشین توقیف نشده باید چیکار کنم پلاک ها رو هم نیاز دارم
می توانید به طرفیت خریدار دعوای حقوقی الزام به فک پلاک طرح کنید و خودرو را توقیف کنید .بعد از دستور قضایی و توقیف خودرو به پارکینگ منتقل و برای تعویض پلاک فرستاده می شود .تا زمانی که پلاک به نام شما باشد جرایم بر عهده شما است و باید این مساله اثبات شود که خریدار برای تعویض پلاک حاضر نشده است
فرامرز
4 اسفند 1399
من برای خلافی میرم پلیس+10خلافی نمیده میگه شکایت دارین اما میرم برای استعلام از راهور و کلانتری میگه نه هیچگونه شکایتی یا توقیفی نداری
دوباره پیگیری کنید .راهور اطلاعات صحیح در اختیار قرار می دهد
ارش
4 اسفند 1399
سلام صاحب پلاک ماشینی که من خریداری کردم به من پیام داده که شکایت روی پلاک گذاشتم چطور میشه فهمید شکایت داره یا نه خلافی گرفتم شکایت نداشت
از راهور و یا پلیس بعلاوه ده استعلام دریافت کنید
مرجان
4 اسفند 1399
من ماشینی رو ۲سال پیش خریدم به دلایل بیماری نشد به نام بزنم الان وقت تعویض پلاک گرفتم اما مالک میگه من ممنوع المعامله هستم و تمام حساب بانکیمو بستن من چیکار کنم ممکنه ماشین منم جزء توقیف شده اموال ایشون باشه و راه حلش چیه
بله ممکن است خودروی شما نیز توقیف شده باشد .در ابتدا با گرفتن استعلام از توقیف بودن خودرو اطمینان حاصل کنید .افراد ممنوع المعامله نیز نیمی توانند در دفتر اسناد حاضر شوند و اناقل سند از جانب آن ها پذیرفته نیست .شما باید از طریق دادگاه اقدام کنید و طرح دعوای الزام به تنظیم سند رسمی کنید .دادگاه با بررسی شرایط حکم به تنظیم سند رسمی هنگام رفع ممنوعیت صادر می کند .
حیدر
4 اسفند 1399
روی پلاک ماشینم شکایت است آیامی توانم خلافی ماشینم پرداخت کنم
به راهور مراجعه و استعلام دریافت کنید سپس برای پرداخت خلافی اقدام کنید .در ابتدا از این موضوع که به چه دلیل از خودرو شکایت شده مطلع شوید
فرهاد
4 اسفند 1399
سلام من یک سال میشه ماشینم فروختم شکایت کردم برای فک پلاک الآن از پلیس راهور تماس گرفتن و گفتن ماشین توقیف شده آیا اگه خلافی کرده باشه با صاحب پلاک هم مربوط است
بله .تا زمانی که فک پلاک صورت نگرفته باشد و پلاک به نام فروشنده باشد ،در صورتی خلافی صورت گیرد بر عهده مالک است .در این خصوص باید از طریق قولنامه و اثبات فروش خودرو ثابت کنید که خودرو فروخته شده بوده است .که البته جای نگرانی نیست.
حسن قادریان
4 اسفند 1399
سلام میخوام ماشین از فامیل بگیرم و میخوام بدونم این ماشین مشکل قانونی داره یا نه خلافی داره چون به اسم اون آقا هست استلام نمیدن به من باتشکر
در هنگام تعویض پلاک استعلام خلافی صورت می گیرد .همچنین از فروشنده بخواهید تا با مراجعه به پلیس بعلاوه ده برگه خلافی دریافت کند .معمولا هم خلافی خودرو یک هفته تاخیر دارد .با شماره کارت ماشین هم امکان دریافت خلافی اینترنتی وجود دارد اما امکان دارد که دقیق نباشد .
علی اکبر شمسی
4 اسفند 1399
سلام سه ماه درخواست توقیف پلاک ماشینی که فروختم رادادم ولی هنوز اتفاقی نیفتاده علت چیست
از همان مرجع پیگیری کنید
adelzaieri
4 اسفند 1399
ماشینم دست اخوی بوده ودرگیر شد بایک نفر پس از شکایت طرف از پلاک رفتم دادسرا وضامن گذاشتم واظهارات خودم رو بیان کردم اخوی رامعرفی کردم وطرف شاکی برادرم شد اما متاسفانه بعد از یکسال هنوز ماشینم شکایت دارد
برای رفع توقیف به همان شعبه رسیدگی کننده مراجعه کنید .
احسان
4 اسفند 1399
سلام اگر در سامانه ثنا ثبت‌نام باشم هر نوع شکایتی پیامش میاد چه مربوط به وسیله ای که بنامم باشه یا مسکنی که بنامم باش یاهر شکایت دیگه ای ممنون
بله
عبدالله
4 اسفند 1399
سلام امروزرفتم خلافی گرفتن حدوداسه میلیون وپانصدهست سمت راست برگه وضعیت شکایت دارد ممنون میشم راهنمایی کنید
شکایت به دلیل جریمه بالا منظور شده
حمید
4 اسفند 1399
سلام لطفاً راهنمایی کنید من ماشین از یک نفر خریدم و صاحب پلاک نبود واون شخص نیز خریده حالا که ما میخوایم تعویض پلاک بکنیم صاحب پلاک ادعای پول میکند وخسارت یعنی پول زور وشکایت گذاشته حالا ما از چه طریقی ایدام کنیم که پلیس ماشین مارا توقیف نکنه یا تعویض پلاک بکنم
در هر صورت مالک پلاک باید برای تعویض پلاک حاضر شود و یا وکالت دهد .
میلاد تسکینی
4 اسفند 1399
سلام وقت بخیر سوالی داشتم ماشین مبلغ ۷ میلیون تومن جریمه داشته استعلام گرفت ماشین گشت راهور گفت که به دلیل این جریمه بالا و اینکه گفته شده شکایت دارد باید اول جریمه رو پرداخت کنم فقط پرسیدم شکایت بخاطر جریمه بالا بود گفت تو استعلام نوشته فقط به دستور اجرائیات توقیف شود و به شکایت بخاطر جریمه است سوال من اینکه بخاطر جریمه بالا میشه تو خلافی از طرف راهور شکایت زده بشه؟
بله
عنایت
4 اسفند 1399
سلام ایا اینترنتی هم امکان پزیراست
ممکن است ثبت نشده باشد .در ابتدا از طریق راهور استعلام بگیرید
نوید تیموری
4 اسفند 1399
سلام از کجا بفهمم پلاک که رو ماشین است شکایت دارد یا نه توقیف دارد یا نهتشکر
استعلام راهور
احسان
4 اسفند 1399
سلام برگه خلافی گرفتم امروز ۲۲۰۰هزار خلافی دارم بالای برگم نوشته وضیعت شکایت دارد یعنی کسی از من شکایت کرد
از طریق راهور استعلام دریافت کنید .اگر در استعلام آنلاین در خصوص توقیف چیزی عنوان نشده بود بهدصورت حضوری مراجعه کنید .امکان شکایت وجود دارد.در صورتی که شخصی از شما شکایت کرده باشد نیز از طریق سامانه ثنا به اطلاع شما خواهد رسید .برای اطلاع ازین موضوع می توانید در سامانه ثنا ثبت نام کنید
مهران
4 اسفند 1399
سلام من سه ساله خودروازکسی خریدم اماهیچ مدرکی تحویل نداده به من.واسه گرفتم سندبایدچیکارکنم؟الان طرف پیداشم نیست ونمیدونم اصلاخودرولیزینگی بوده نبوده؟
برای تنظیم سند دادخواست الزام به تنظیم سند به طرفیت فروشنده دهید .از طریق شواهد و فیش واریزی می توانید اثبات کنید که خودرو خریداری شده .برای راهنمایی بیشتر با شماره های داخل سایت تماس حاصل کنید
محمد ولدی
4 اسفند 1399
سلام اینجانب سال 97 ماشین405 را خریدم وبعد مدتی استعلامگرفتم مرا فرستادن راهنمایئ ومامور گفت شامی دارد ولیحق توقیف نداره برید رضایت شاکی را جلب کن گفتم شاکی کیه که نگفت تاالان که ماشین را دادن پارکنگ الان من بفهمم شاکی پلاک کیه ؟ باتشکر ولد از خرم آباد
به دفاترخدمات الکترونیک مراجعه و یا با پلیس 110 تماس بگیرید
محمد باقر اسمعیل پور
4 اسفند 1399
در صورت داشتن شکایتی به کدام راهور مراجعه نمایم
از طریق 110 ملع شوید
نصیر کریمی
4 اسفند 1399
سلام وقت بخیر من ماشین از بنگاه خریدم چند روز پیش پلیس جلو ماشینم رو گرفت وگفت که ماشین شما شکایت قضایی دارد و بایت توقیف شود نگفت نماند هنوز تعویض پلاک نکردم چطور متوجه بشم شکایت بابت چی شده
استعلام راهور دریافت کنید و به مرجعی که توقیف از جانب آن صورت گرفته مراجعه کنید .در هنگام تعویض پلاک نیز مشخص خواهد شد
دانشجویه بیکار
4 اسفند 1399
باسلام چند وقت پیش مدارک ماشینم توسط پلیس ضبط شد ولی میتونستم با استفاده از نرم افزارا خلافی بگیرم الان نمیتونم یعنی ممکنه پلیس پلاک رو توقیف کنه اخه جرم من بساط کردن کنار جاده است برای یه لقمه نون برا زن و بچم میرم
به صورت حضوری مراجعه کنید
هادی افتخاری
4 اسفند 1399
سلام من تازه ماشین. خریدم می‌خواستم ببینم این ماشین شکایتی روپلاکش ثبت نشده
استعلام دریافت کنید.همچنین در صورت توقیف بودن یا وجود شکایت هنگام تعویض پلاک مشخص خواهد شد
امیر علایی
4 اسفند 1399
سلام من ماشین فروختم خلافی هم گرفتم ولی طرفی که خریده اینترنتی میخواسته ثبت نام کنه گفته پلاک شکایت دارد
باید موضوع شکایت رفع شود تا تعویض پلاک انجام شود
مازیار...
4 اسفند 1399
سلام من یه ماشین خریدم هفته پیش خلافی از پلیس۱۱۰ گرفتم و فروشنده هم وکالت داده برا تعویض پلاک ولی فروشنده اصلی از نزدیک ندیدم و در کل میگن ادم سالمی نیست ..امکانش هست که شکایت رو پلاک باشه
در زمان تعویض پلاک مشخص می شود که شکایت روی پلاک است یا خیر .همچنین از طریق دریافت استعلام هم متوجه خواهید شد
هومن
4 اسفند 1399
سلام عزيزان من چند روز درگير يك مورد بودم گفتم بگم بهتون شكايت نوع يك روي پلاك خودرو به خاطر جريمه بالاي يك ميليون هست سال 1400 اسفند گفته بودن شده سه ميليون ولي نشده من يك هفته درگير بودم امنيت اخلاقي رفتم و ستار خان ترخيص خودرو گفتن براي مبلغ جريمه است و جاي نگراني نيست فكر ميكردم براي حجاب باشه پس خيالتون راحت جريمه نوع يك جريمه نوع يك براي خلافي بالاي يك ميليونه و نه قضايي است نه شكايت امنيت اخلاقي
بله درست است
رضا
4 اسفند 1399
سلام من پراید تازه خریدم وکالت تعویض پلاک دارم نوبت تعویض پلاک گرفتم رفتم خلافی بگیرم گفتن شکایت داره به فروشنده زنگ زدم میگه صاحب پلاک شکایت کرده پلاک شو میخواد . من میتونم برم تعویض پلاک . پلاک رو عوض کنم مشکلی پیش نمیاد . وقت وکالتم هنوز مونده .
از دلیل شکایت به صورت دقیق مطلع شوید .باید ازشکایت رفع اثر شود و سپس به تعویض پلاک مراجعه کنید